Jesteś tutaj:

Wydarzenie

Data: 02.04.2024 r., godz. 12.45    133
Koncert słowno-muzyczny upamiętniający życie i twórczość poetki Heleny Baronicz z udziałem znanej aktorki Teresy Lipowskiej, 11.04.2024 g. 17.00.
Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie ul. Ogrodowa 1A.

11 kwietnia 2024 r. (czwartek) o godzinie 17:00 zapraszamy na koncert słowno-muzyczny upamiętniający życie i twórczość poetki Heleny Baronicz.

Helena Baronicz - znana wołomińska poetka, „autorka pełnych zadumy i refleksji wierszy. Poezja Heleny Baronicz, dość obszerna i różnorodna, składająca się z kilku kręgów tematycznych, charakterystyczna dla autorek o dużym doświadczeniu życiowym” Cezary Waszczyński.


Gościem specjalnym podczas wydarzenia będzie Teresa Lipowska - znana polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, znana z ról w serialach telewizyjnych m.in.:
- „Na dobre i na złe”,
- „M jak miłość”,
- „Miodowe lata”,
- „Klan”
i wielu innych.

Teresa Lipowska
zadebiutowała na ekranie w wieku 13 lat w filmie „Pierwszy start” w reż. legendarnego Leonarda Buczkowskiego. Panią Teresę można było zobaczyć w grudniu na ekranach kin w najnowszej produkcji filmowej „Uwierz w Mikołaja”, reż. Anna Wieczur-Bluszcz.
Teresa Lipowska - w 2007 obchodziła jubileusz 50 lat pracy zawodowej na scenie podczas benefisu w Teatrze Kwadrat w Warszawie oraz została jedną z bohaterek książki „Siła codzienności” Marzanny Graff. W 2010 została wyróżniona nagrodą Wielki Splendor przez Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia. W 2017 została uhonorowana Odznaką „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”. Również w 2017 premierę miała książka pt. „Nad rodzinnym albumem”, będąca wywiadem z aktorką przeprowadzonym przez Ilonę Łepkowską.
Podczas wieczoru Pani Teresa przeczyta wybrane wiersze Heleny Baronicz.

Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny!