Jesteś tutaj:

Relacja

Data: 14.03.2023 r., godz. 18.35    34
Wykład „Seniorze bądź ostrożny, nie daj się oszukać" poprowadzony przez przedstawicieli z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.
14.03.2023 odbył się wykład o bezpieczeństwie dla obywateli pt. „Seniorze bądź ostrożny, nie daj się oszukać" poprowadzony przez przedstawicieli z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.
Wykład był współorganizowany przez Powiatowy Uniwersytet Otwarty i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wołominie.
W ramach kampanii edukacyjnej „Bezpieczny Senior" nasi goście dowiedzieli się jak rozpoznać oszusta, jakie są prowadzone działania profilaktyczne przez policję oraz poznali zasady postępowania w przypadku podejrzanego telefonu.
Następnie prowadząca przeszła do statystyk, które dla wszystkich okazały się szokujące ponieważ aż 67% ludzi oszukanych metodami „na wnuczka", „ na policjanta" itp. jest w wieku powyżej 80 lat, a straty jakie ludzie ponieśli w wyniki oszustw w samym 2022 r. wyniosły ponad 25 milionów złotych. To najwyższa kwota od 5 lat, która dodatkowo potwierdza, że działania prewencyjne są niezbędne.
Na sam koniec przytoczone zostały historie z kroniki policyjnej na temat oszustw popełnianych wobec seniorów, co dało pole do dyskusji słuchaczom, którzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i historiami z życia swoich bliskich dotyczących tematu spotkania.
Bardzo dziękujemy wszystkich obecnym za przybycie i zaangażowanie w wykład.